„Na kurz stylingu do akadémie STUDIO22 som sa prihlásila z niekoľkých dôvodov. Hoci módu milujem a svojím spôsobom ju prirodzene cítim vedela som, že mi chýbajú teoretické vedomosti ale i praktické skúsenosti. Po absolvovaní kurzu môžem povedať, že mi dal oboje. Najviac informácií som chcela získať o rôznych druhoch stylingu ( do reklamy, časopisov, televízie) no ako bonus z vyučovacích hodín som získala kompletný prehľad o histórii módy, rôznych štýloch, dress code, personal stylingu, ktorý som veľmi uvítala.

Kurz mi veľmi pomohol aj v tom, že ma naučil čítať z obrázkov. Teraz už na rôzne editoriály pozerám úplne inak ako predtým…hľadám v nich totiž viac a iným pohľadom! Ďalším dôvodom, prečo som sa na kurz prihlásila bolo získať praktické informácie napríklad ako sa požičiavajú veci z obchodov pre shooting a čo všetko stylista potrebuje pre svoju prácu. Veľmi si vážim, že nám Janka odovzdala jej osobné skúsenosti a pridala aj niektoré zlepšováky. Asi nikdy nezabudnem, čím sa podlepujú topánky pred fotením, aby ich nezničili kamienky.

Mojím ďalším dôvodom prečo som na kurz išla bolo zlepšiť sa v kombináciách a byť viac odvážna pri stylingu. Mojou slabou stránkou sú doplnky, ktoré sa bojím kombinovať. Tri doplnky sú v rámci môjho prirodzeného cítenia až veľa, ale po našom prvom fotení som zistila, že fotka znesie viac ako som si myslela, a už sa toho toľko nebudem báť. Verím, že praxou si uvedomím oveľa viac vecí a poučím sa z chýb.

Posledný dôvod prečo som na kurz išla bolo ešte viac módou nasiaknuť. Prijať inšpirácie od mojich spolužiakov a ľudí, s ktorými som sa tam stretla. Posun vidím obrovský hlavne keď si uvedomím, že o móde som toho vedela celkom dosť ale teraz viem omnoho viac.

No a najväčšia a najkrajšia skúsenosť bola jednoznačne fotenie portfólia a fitting pred tým. Resp. fotenie portfólia najkrajšia skúsenosť (úžasní tím ľudí, atmosféra, krásny ateliér a aj možnosť vybrať si modela a modelku veľmi oceňujem). Myslím si, že z toho všetkého, čo som tu napísala najúžasnejšia je možnosť spolupráce s akadémiou, ktorá je veľmi veľkou pomocou, aby sme sa mohli presadiť ale hlavne robiť v živote to, čo milujeme!“

– Monika Majcherová, absolventka kurzu Fashion Stylist, 2015