„Móda, desing, umenie a krása ma fascinovali od malička. Na strednej umeleckej škole som vyštudovala módne návrhárstvo a kedže záujem o módu ma neopustil dodnes, tak som hľadala možnosť, ako sa aj po vysokej škole naďalej vzdelávať v tomto obore.

Pomerne nová profesia „stylistu“ ma zaujala natoľko, že som pátrala po možnostiach, ako sa o nej dozvedieť viac. Do rúk sa mi dostal časopis TOP FASHION a v ňom ma zaujal rozhovor s Jankou Olšinskou o jej práci make-up artistky a stylistky. Tu som sa dozvedela o plánovanom otvorení STUDIA 22. Vtedy som sa rozhodla, že budem sledovať, kedy sa tento plán zrealizuje. V čase, keď tento feedback píšem, som čerstvou absolventkou akadémie a držiteľkou certifikátu „make up a fashion styling“.

A čo mi kurz dal? Bol pre mňa lekciou inšpirácie. V prvom rade ma nesmierne obohatil… Dozvedela som sa mnohé nové informácie o módnych štýloch, informácie o dress code v podaní pútavých prednášok mi nesmierne prospeli, tiež poznatky o exkluzívnej dekoratívnej a vlasovej kozmetike môžem aj naďalej využívať v mojej budúcej práci.

Samotné líčenie tvorilo podstatnú časť kurzu. Mala som možnosť líčiť rôzne typy tvárí a skúsiť si rozmanité druhy líčenia, čo bolo pre mňa obzvlášť pútavé a poučné.

Vďaka tvorivým domácim úlohám som si rozšírila vedomosti o prvotriednych svetových módnych fotografoch, cibrila som si svoju vnímavosť a postreh pri rozboroch reklám a učila som sa tvoriť moodboardy. Tieto sú v módnom stylingu a líčení nepostrádateľné.

Pre mňa nezabudnuteľným zážitkom bolo samotné fotenie záverečného portfólia. Vyžívala som sa v tom, že som si na vlastnej koži mohla vyskúšať ako funguje v realite fotenie módneho editoriálu od vypožičiavania outfitov v obchodoch, cez výber modelky, fittingu, samotného líčenia a česania až po stylovanie.

Týmto ďakujem celému tímu, ktorý sa na tomto fotení podieľal. Vďaka individuálnemu a profesionálnemu prístupu, odbornej starostlivosti zo strany STUDIA 22 sa cítim sebaistejšia a rozhľadenejšia v módnom svete.“

– Andrea Gabrišová, absolventka kurzu Fashion Stylist