Naše kurzy NIE SÚ akreditované ministerstvom školstva, nakoľko pracujeme podľa vlastných, účinných a stále aktualizovaných osnov, vďaka ktorým získajú študenti vzdelanie na profesionálnej úrovni. Bolo to naše rozhodnutie, keďže sme nechceli dodržiavať stanovené osnovy.

V prípade záujmu o založenie živnosti po skončení kurzu nie je potrebné predložiť na živnostenskom úrade žiadny certifikát, nakoľko sa jedná o voľnú živnosť. Rovnako v prípade uplatnenia našich absolventov certifikát nie je rozhodujúci, pretože práca profesionálneho make up artistu/stylistu je postavená na iných prioritách.

Absolventi najrozsiahlejších kurzov však získajú jedinečný certifikát STUDIO22, vďaka ktorému si budú môcť uplatniť množstvo výhod a zliav, ktoré môžu účinne využiť napríklad pri nákupe kozmetiky a podobne. Nakoľko má STUDIO22 výborné vzťahy so širokým spektrom klientov v módnom a beauty priemysle, je certifikát akadémie STUDIO22 veľmi cenený aj u potenciálnych zamestnávateľov.

Po absolvovaní každého kurzu získate certifikát.

Vekový limit pre účastníkov kurzov v STUDIO22 nie je v žiadom prípade ohraničený. V STUDIO22 si zakladáme najmä na nadšení a zanietení pre túto krásnu, tvorivú prácu. Vek v tomto smere nehrá žiadnu úlohu. Vekové zloženie na každom kurze je veľmi pestré, z čoho sa nesmierne tešíme. Veková rôznorodosť na kurzoch vedie k skvelej rodinnej atmosfére plnej nekonečného množstva zážitkov a skúseností, ktoré si môžu odovzdať jedine ľudia rôzneho veku, inšpirovať sa a motivovať. Práve vďaka atmosfére, ktorá u nás vládne sú vždy kurzy pre študentov aj nás samých také obohacujúce.

STUDIO22 je plne vybavené profesionálnymi pomôckami a kozmetickými výrobkami renomovaných značiek ako je M.A.C. Cosmetics, NYX, Collistar, Pupa, Bioderma, Inglot, Lancôme…Najvýznamnejšou značkou, ktorou sa STUDIO22 pýši vo svojom portfóliu je vlastná značka S22 Cosmetics. Značka bola vytvorená špeciálne pre požiadavky profesionálov. Zaraďuje sa medzi high – end značky, to znamená že spĺňa tie najvyššie štandardy kvality výrobkov. Portfólio značky S22 máte možnosť si prezrieť v sekcii E-shop.

Áno, na vyžiadanie prostredníctvom e-mailovej adresy info@studio22.sk radi vyhotovíme darčekovú poukážku a zašleme na adresu, ktorú nám žiadateľ o poukážku oznámi. Predmetom darčekovej poukážky nie je peňažná hodnota, ale konkrétny kurz o ktorý ma žiadateľ záujem. Darčekové poukážky zasielame až po vyplatení kompletnej sumy za kurz.

Štandardne sa študenti počas kurzu MAKE UP MASTER CLASS líčia vzájomne – z dôvodu testovania postupov a produktov na vlastnej pleti a bližšieho zoznámenia sa s kolektívom. Ak tento spôsob práce z akéhokoľvek dôvodu študentovi nevyhovuje, má možnosť príplatku vo výške 100 € za sprostredkovanie modelky, prípadne si zabezpečiť vlastnú. (Modelka je k dispozícii 8 z 10 dní kurzu) Je nevyhnutné, aby modelka prišla na kurz len v dohodnutom čase, nie skôr. Z vlastnej skúsenosti však odporúčame vzájomné líčenie (tj. prítomnosť vlastnej modelky nie je nutná).

Na kurze UMELECKÉ MASKÉRSTVO je prítomnosť modelky nevyhnutná. Každý študent má možnosť príplatku vo výške 100 € za sprostredkovanie modelky/modela, prípadne si zabezpečiť vlastnú. Je nevyhnutné, aby modelka/model prišli na kurz len v dohodnutom čase, nie skôr.

Na kurze HAIR STYLIST – študenti na kurze pracujú na cvičných hlavách, preto prítomnosť modelky nutná nie je.

V prípade vymeškania časti dňa, prípadne celého dňa je pre študenta pomerne bezproblémové ďalej sa napojiť na ostatné dni. Avšak v prípade vymeškania viac ako jedného dňa sa už výrazne narúša možnosť systematicky prijímať informácie. Navyše po vymeškaní viac ako jedného dňa nemá študent možnosť ukončiť kurz v riadnom termíne – absolvovať skúšky a získať certifikát. Táto možnosť nastáva až po náhrade aspoň jedného vyučovacieho dňa. To znamená, že každý študent má možnosť náhrady vymeškaných hodín/dní v nasledujúcom kurze a následne sa zúčastniť skúšok. O náhradu hodín sa musí študent prihlásiť sám, prostredníctom e-mailovej adresy info@studio22.sk. Každý študent by si mal vo vlastnom záujme zatriediť čas tak, aby dochádzalo k vymeškaniu dní len z nevyhnutných dôvodov.

Naše kurzy sú vhodné ako pre úplných začiatočníkov, ktorí nikdy nelíčili alebo nestylovali, ale rovnako aj pre profesionálov, ktorí si chcú doplniť a aktualizovať už získané informácie.
Program našich kurzov je zostavený tak, aby prešiel úplnými elementárnymi základmi až po technicky náročne postupy. Vďaka tomu naplní očakávania či už začiatočníkov alebo profesionálov. Kurzy sú vedené skúsenými lektormi, ktorí si veľmi zakladajú na individuálnom prístupe. Vďaka tomu dokážu lektori naplniť špecifické očakávania každého študenta a zvoliť také metódy, aby celá skupina napredovala konzistentne.

STUDIO22 participuje na množstve významých projektov, do ktorých zapája aj talentovaných absolventov. Za zmienku stojí najväčšia módna udalosť na Slovensku – Fashion Live, kde má STUDIO22 od roku 2017 na starosť make up na všetky prehliadky. STUDIO22 v uplynulých rokoch zastrešovalo v tomto smere väčšinu ďalších prestížnych podujatí ako je napríklad otváracia módna show k Bratislava Design Week, módna show recyklovanej módy Resonance, prehliadka módneho domu Alizé…Veľkú angažovanosť má STUDIO22 aj v reklamnom priemysle. V našom portfóliu sa nachádza či už po stránke stylingovej alebo make upovej množstvo známych reklamných spotov, ako napríklad Telekom s Petrom Saganom, Tatrabanka, Slovenská sporiteľňa, Škoda Auto Slovensko, Eurovea, ČSOB, Bepon, Oriflame, Gate a mnoho iných. Výraznou časťou nášho pôsobenia je módna fotografia v módnych časopisoch a fotografovanie známych osobností do printových médií. Vybraní študenti majú vďaka STUDIO22 možnosť podieľať sa na realizácii tzv. módnych editoriálov a beauty editoriálov v prestížnych magazínoch ako je EMMA a EVA. Pravidelne ličia a stylujú známe osobnosti do rozhovorov. Medzi známe osobnosti, s ktorými sme mali možnosť spolupracovať patrí napríklad Emma Drobná, Mária Čírová, komička Evelyn, Sajfa, Marek Majeský, Peter Sagan a Katarína Sagan, Barbora Švidráňová, slovenská futbalová reprezentácia a iní. STUDIO22 bolo v roku 2017 prizvané na festival GRAPE, kde naši študenti líčili účastníkov festivalu tématickým make upom. Veľmi nás teší najmä záujem klientov a verenosti o našich študentov po ukončení kurzu. Mnohokrát individuálne oslovujú našich absolvnetov pre svoje vlastné projekty. Obrovskú radosť máme z kooperácie našich absolventov s významými fotografmi, ktorí nás pravidelne žiadajú o šikovných študentov na make up alebo módny styling. Našich aktivít je nespočentné množstvo. Snažíme sa však vyberať si z ponúk len tie najzaujímavejšie a učiť tak študentov aj v budúcnosti selektovať tie pracovné ponuky, ktoré ich môžu kariérne posunúť. Úspešnosť absolventov STUDIO22 na trhu v súčasnosti dosahuje vyše 77%, čo svedči o výbornej pripravenosti našich študentov do reálneho, profesionálneho sveta.

Naši absolventi majú po ukončení kurzu dvere do sveta beauty & fashion otvorené. Všetko záleží na ambíciách a motivácii konkrétneho študenta. V oblasti make-upu sú možnosti naozaj nekonečné. Mnohí zaujemci o profesiu vizážistu sa mylne domnievajú, že trh je už preplnený. Opak je však pravdou. Treba odlišovať fanúšikov ličenia, ktorí sa prezentujú najmä na sociálnych sieťach od skutočných profesionálov, ktorí sú zvyknutí líčiť mnoho rozličných tvárí. Stačí sa prejsť po meste a uvidíte mnoho reklám a bilboardov, ktoré musel niekto profesionálne nalíčiť. Zapnete si TV a v nespočetnom množstve relácii taktiež nechýbali vizážisti. Svadby sa dejú každý týždeň vo veľkých množstvách…časopisy, plesy, stužkové, fotenia, módne prehliadky….práce je naozaj obrovské množstvo. Je len na vás, či sa necháte odlákať skresleným vnímaním, alebo doplníte neveľkú skupinu skutočných profesionálov.

V oblasti módneho stylingu je veľký nedostatok odborníkov. Na Slovensku máme len zopár skutočne aktívnych stylistov, čo pokladáme za veľkú škodu, ale zároveň za obrovskú príležitosť pre nové tváre. Profesia stylistu je fascinujúca a svet je stále lačný po nových módnych kreatívcoch.

Rovnako to platí aj v oblasti kaderníckych služieb. Účesová tvorba na Slovensku naozaj pokrívkava. Odborníkov s vkusom je málo a ak aj nejakí sú, väčšina si plní pracovné povinnosti v salónoch. Trend vlasových stylistov na voľnej nohe musí narásť, inak hrozí, že nevesty sa budú nakoniec česať samé, pretože jednoducho nie je ľahké zohnať vlasových stylistov, ktorí vedia pohotovo reagovať na požiadavky klientov a najmä doby.

Celý náš zoznam aktuálne prebiehajúcich kurzov si môžete pozrieť TU.

Momentálne máme v ponuke aj online kurz, ktorý Vám prezradí tajomstvá skutočných profesionálnych vizážistov. Viac info o kurze TU.

Lektorkou kurzu MAKE-UP MASTER CLASS a FASHION STYLIST je riaditeľka akadémie Jana Olšinská. Jana sa venuje make-upu a módnemu stylingu už 15 rokov a patrí k najvyhľadávanejším profesionálnym vizážistom a stylistom na Slovensku. Pôsobí vo všetkých sférach od súkromnej klientely, cez známe osobnosti, televízne natáčania, módne prehliadky, reklamy, po módne magazíny. Lektorskej činnosti sa venuje viac ako 11 rokov, jej kurzy v oblasti make-upu a módy patria k najúspešnejším na Slovensku. Jej portfólio a zoznam klientov a publikácií nájdete TU.

Takisto spolupracujeme v rámci kurzu FASHION STYLIST s hosťujúcimi prednášajúcimi, ako napríklad Boris Hanečka a mnoho iných.

Lektorkou kurzov HAIR STYLIST je úžasná Anna Adamíčková, ktorá vám svojimi prekrásnymi a vkusnými účesmi vyrazí dych. Jej práce už roky môžete vídať v popredných módnych magazínoch, reklamných kampaniach, na celebritách, atď… Sme hrdí, že je Anička súčasťou nášho tímu. Jej práce môžete nájsť v časopisoch EVA, EMMA, La Femme, Slovenka, na kampaniach Slovenského národného divadla, a v mnohých ďalších publikáciach a reklamách…

Každý kurz má iné trvanie, preto si termín treba overiť individuálne v sekcií KURZY.

Všetky aktivity STUDIO22 sa aktuálne konajú v centre mesta v priestoroch MOD’SPE Paris Central Europe Fashion Business School, na adrese Hviezdoslavovo námestie 20, 811 02 Bratislava.